Trainingen die binnen gegeven worden

Train je graag binnen in een groep onder begeleiding van een gediplomeerde trainer, kijk hieronder voor het aanbod.

HIIT

HIIT staat voor High Intensity Interval Training, een training waarbij je intervallen van hoge intensiteit afwisselt met korte periodes van (actieve) rust. HIIT is erg populair, je werkt aan het verbeteren van je conditie en daarnaast verbrand je de nodige calorieën. Kortom: een boost voor je algehele fitheid. De oefeningen in een HIIT training zijn heel gevarieerd en kunnen worden aangepast op jouw niveau. Je werkt veel met eigen lichaamsgewicht en die impact kan groot zijn, daarom is een basisconditie aanbevolen.

Onze trainers denken graag met je mee of HIIT geschikt is voor jou en kunnen indien gewenst het programma voor je aanpassen door middel van alternatieve oefeningen.

KRACHTTRAINING

Volgens het woordenboek heeft krachttraining als definitie; training met gewichten ter vergroting van de fysieke kracht.

Maar waarom zou je aan krachttraining doen?

 • Krachttraining zorgt ervoor dat je sterker wordt en spieren ontwikkelt.
 • Krachttraining helpt bij het verlagen van je bloeddruk.
 • Het sterkt je botten en verkleint de kans op diverse aandoeningen op latere leeftijd.
 • Krachttraining is uitermate geschikt om af te vallen. De ontwikkeling van spierweefsel zorgt ervoor dat je sneller vet verliest, omdat spieren in rust meer calorieën verbranden dan vetweefsel.
 • Krachttraining zorgt vaak voor een gezonder en energieker gevoel.
 • Het geeft je zelfvertrouwen een boost.
 • Je word minder blessure gevoelig.
 • Bevordert je sportprestatie bij andere sporten.
 • Krachttraining is voor ieder niveau.

Uiteraard zijn er nog veel meer voordelen te noemen om te starten met krachttraining.

Bij SVB fit hebben we de mogelijkheid om te ervaren wat krachttraining met je lichaam doet. Dit kan in groepsverband of individueel.

De krachttrainingen staan onder leiding van gemotiveerde trainers die de workouts met zorg voor je samenstellen en die letten op houding en uitvoering, zodat je het maximale resultaat uit de training haalt. De krachttrainingen zijn voor iedereen haalbaar en tegelijkertijd uitdagend. Je werkt met losse gewichten en op lichaamsgewicht, wat de trainingen lekker afwisselend houdt. Heb je last van een blessure? Laat het onze instructeur weten, hij of zij geeft je dan aangepaste oefeningen, zodat je gewoon kunt meetrainen.

BOKSFIT

Boksfit is een energieke training van 60 minuten. Na de warming-up volgt een uitdagende en intensieve training, waarbij je hartslag hoog blijft en je spieren steeds opnieuw uitgedaagd worden. Bij iedere les wordt er gewerkt aan de techniek en conditie. Er zal gewerkt worden met trainingspads, losse materialen en lichaamsgewicht. Er is geen zwaar fysiek contact waardoor de trainingen leuk en veilig zijn. SVB fit zorgt voor de bokshandschoenen. Mocht je deze zelf hebben, dan mag je die meenemen uiteraard. Onze bokshandschoenen zijn ook te koop bij sport2000 Nootdorp.

Wat zijn de voordelen van Boksfit:

 • het is zeer goed voor je conditie.
 • basisvaardigheden verbeteren, zoals oog-handcoördinatie, balans, timing en techniek.
 • alle belangrijke spiergroepen worden getraind.
 • het is geschikt voor iedereen, alle leeftijden en niveaus.
 • het is een geweldige anti-stresser.
 • en het is super leuk!

BEWEGEN VOOR SENIOREN

We zien dat het belang van bewegen steeds vaker benoemd word binnen onze maatschappij. Ook voor ouderen is lichaamsbeweging heel belangrijk en geeft het veel voordelen in het dagelijks leven. Maar hoeveel moet je eigenlijk bewegen en welke voordelen heeft?

Volgens de richtlijnen zou je minimaal 150 minuten per week matig of intensief moeten bewegen. Uiteraard kan je dit verdelen over de week en meer bewegen mag natuurlijk ook, want hoe actiever je bent hoe meer gezondheidsvoordeel dat oplevert.

Een aantal voordelen op een rij;

 • Het vermindert het risico op diverse aandoeningen, waaronder hart- en vaatziekten, bepaalde vormen van kanker, diabetes en depressie.
 • Het verlaagt de kans op botbreuken. De botten worden op latere leeftijd brozer door regelmatig te sporten blijven ze steviger en kunnen ze meer hebben. Ook de spierkracht en de loopsnelheid blijven door veel te bewegen langer intact.
 • De balans verbetert waardoor de kans op vallen kleiner wordt.
 • De weerstand wordt verbeterd, dit helpt ook tegen depressie.
 • De kans op dementie en Alzheimer kan verkleind worden.
 • Het geeft fysieke en mentale energie waardoor ouderen meer kunnen ondernemen.
 • Hierdoor worden ouderen ook minder afhankelijk van anderen en kunnen langer thuis wonen.
 • Het helpt met gewichtsverlies en gezondere leefstijl.
 • Het is goed voor de bloedcirculatie, ademhaling, spieren, gewrichten en botten.
 • Het verbetert het humeur en geeft energie.

Buiten de vele positieve punten van sporten, is er ook wel risico’s;

De kans op blessures aan botten, spieren en pezen.
Daarnaast duurt het herstellen van blessures bij ouderen langer dan op jongere leeftijd.

Om deze risico’s zo klein mogelijk te houden, is het belangrijk om te sporten onder goede begeleiding. Binnen SVB fit hebben wij alleen gediplomeerde personal trainers en fysiotherapeuten werken die weten wat voor jou belangrijk is.
Wil je meer gaan bewegen en je fysiek en mentaal sterker voelen, doe dan een keer mee met een gratis proefles bewegen voor senioren.

Trainingen die buiten gegeven worden

Ben je niet bang voor een beetje regen en sport je graag buiten, kijk hier voor onze buiten trainingen.

BOOTCAMP

Sporten in de buitenlucht op je eigen niveau. Iedere week een afwisselende training waarbij er gebruik gemaakt wordt van de omgeving en verschillende materialen. We verzamelen op verschillende locaties in Pijnacker en Nootdorp. Tijdens deze leuke en uitdagende trainingen werken we aan:

 • Coördinatie
 • Lenigheid
 • Uithoudingsvermogen
 • Kracht
 • Snelheid
 • Vetverbranding

De trainingen zijn toegankelijk voor ieder niveau. Ook als je denkt dat je conditie slecht is, kan je gewoon meedoen met onze bootcamptrainingen! De trainer zal de oefeningen en herhalingen aanpassen aan het persoonlijke niveau van de sporter.
Wil je dus ook lekker bezig zijn met je lichaam in de buitenlucht? Vind je gezelligheid ook belangrijk tijdens het sporten? Doe dan snel een keer mee met een GRATIS proefles en ervaar zelf wat een uur bootcamptraining met je lichaam doet.
We zien je graag een keer op een van onze trainingen. Voor tijden en locatie zie rooster.

“ Hij is netjes. ”

RAYMON